7 راه حل برای مرتب کردن وسایل در فضاهای کوچک

روش های مرتب کردن خانه, چیدمان وسایل خانه

ایده هایی برای مرتب کردن وسایل در خانه های کوچک

ایده های کاربردی برای مرتب کردن وسایل

می توانید با کمترین هزینه در مکانی کوچک خانه ای مرتب و تمیز داشته باشید. در ادامه ایده هایی را برای مرتب کردن وسایل در اختیارتان قرار می دهیم.

شاید خیلی از شما از داشتن فضای کوچک در خانه شاکی هستید. همیشه برای مرتب بودن وسایل نیاز به فضای بزرگ و یا کمد مخصوص نیست. شما می توانید با کمترین فضاها و استفاده ی بهینه از آن ها، مرتب باشید. در ادامه چند ایده و راه حل برای استفاده از فضاهای متفاوت را برای شما آورده ایم.

1. چمدان و کیف دستی خود را آویزان کنید

کیف و چمدان می تواند مقدار زیادی از فضاهای با ارزش کمد شما را اشغال کند. اما می توانید با یافتن فضایی بلا استفاده روی دیوار یا سقف، چمدان خود را آویزان کنید! (قسمت دیوار یا بالای کمد شما برای این کار مناسب است!)

مرتب کردن فضای کوچک,راه های مرتب کردن وسایل خانه

کیف های اضافه ی خود را در مکانی بدون استفاده آویزان کنید

2. از توری سیمی استفاده کنید

اگر کمدتان قفسه سیمی یا قفسه دارد، حتماً از آنها استفاده کنید! چند قلاب S در قسمت های بالای قفسه ها، آویزان کنید و از آنها برای آویزان کردن کمربندها، روسری ها، کراوات ها و موارد دیگر استفاده کنید. و می توانید آنها را درست در پشت و یا انتهای کمد خود قرار بدهید تا از سر راه بودن جلوگیری کنند.

راه های مرتب کردن وسایل در خانه, شیوه های مرتب سازی وسایل در خانه

برای آویزان کردن وسایل کوچک از توری و قلاب های S استفاده کنید

بیشتر بخوانید:  مدل سفره عقد جدید

3. لوازم جانبی را آویزان کنید

لوازم جانبی و وسایل کوچکتر خود را به صورت طبقه بندی شده مانند قفسه تولید کنید و در آنجا نگهداری کنید. می توانید آن را از میله کمد آویزان کنید، یا آن را از سقف در گوشه ی کمد خود آویزان کنید. قفسه آویز بهترین مکان برای نگهداری جواهرات، کیف پول، کلید و سایر اقلام کوچک است.

نکاتی برای مرتب کردن خانه های کوچک,مرتب سازی خانه های کوچک

از توری و طبقات برای جمع آوری وسایل استفاده کنید

4- کفش های خود را پنهان کنید

اگر کفش های شما فضای زیادی را از کمدتان اشغال می کند، آنها را در یک سینی کفش نگه دارید که می توانید آن را در زیر تخت یا مبلمان دیگر خود قرار بدهید. و حتی لازم نیست بیرون بروید و یک سینی کفش بخرید – فقط از درب یک سطل یا ظرف بزرگ پلاستیکی استفاده کنید!

چیدمان وسایل خانه, راه و روش مرتب کردن وسایل خانه

کفش های خود را در سینی های کفش قرار بدهید و زیر تخت بگذارید

بیشتر بخوانید:  کنسرو برگ مو و انواع روش های نگهداری برگ مو

اگر در ظرف شما لبه دار است از داخل آن استفاده کنید. و برای اینکه سر نخورد، تکه های نمدی را در گوشه های ظرف بچسبانید تا سینی زیاد تکان نخورد.

راه های مرتب کردن وسایل خانه,روش های مرتب کردن خانه

برای اینکه سینی کفش شما ثابت باشد زیر آن نمدهایی بچسبانید

5. چکمه ها را به حالت ایستاده نگه دارید

چکمه های بلند در صورت خم شدن روی یکدیگر می توانند فضای بیشتری از آنچه لازم است در کمد شما اشغال کنند. اما می توانید با قرار دادن یک قسمت کوتاه از لوله های فومی را در داخل هر بوت و چکمه های خود را بلند نگه دارید! لوله های فومی آنها را به حالت ایستاده نگه می دارد و سازماندهی آنها را آسان تر می کند.

ایده هایی برای مرتب کردن وسایل خانه, راه های مرتب کردن وسایل در خانه

برای صاف ایستادن چکمه ها داخل آن لوله های فویلی قرار بدهید

بیشتر بخوانید:  روش خشک کردن پسته تازه در خانه

6. از آویزهای رنگی استفاده کنید

استفاده از سیستم آویز رنگی می تواند برای آماده سازی سریعتر و آسانتر در صبح را آسان کند. از آویز یا رنگی متفاوت استفاده کنید تا لباس ها را به تفکیک فصل، شخص، موقعیت یا هر سیستمی که بیشترین حس را برای شما و کمد شما دارد، جدا کنید! این به شما کمک می کند بدانید هنگام آماده شدن دقیقاً به چه آویز رنگی نگاه کنید.

شیوه های مرتب سازی وسایل در خانه,نکاتی برای مرتب کردن خانه های کوچک

لباس ها را تفکیک کنید و مرتب آویزان کنید

7. از آویزهای دامن مخصوص شلوار استفاده کنید

شلوارها را از آویزهای دامن آویزان کنید (که همان آویزهایی است که دو سر آن گیره است.) بسیاری از افراد فقط شلوارهای خود را روی آویز معمولی آویزان می کنند، اما این باعث اضافه شدن  حجم زیاد غیر ضروری به کمد شما می شود. آویختن آنها از گیره ها باعث می شود که بتوانید لباس بیشتری را روی میله کمد خود جا بدهید. علاوه بر آن راحت تر آن را ببنید و بردارید.

نکاتی برای مرتب کردن خانه های کوچک,راه های مرتب کردن وسایل خانه

برای آویزان کردن شلوار از گیره های دامن استفاده کنید

 

منبع: بیتوته

مطلب پیشنهادی

دلایل بوی بد کولر آبی چیست و چگونه میتوان آن را برطرف کرد؟

بوی بد کولر آبی چگونه از بوی بد کولر آبی خلاص شویم؟ به وجود آمدن …