۱۶ بازی سنتی خطرناک و هیجان‌انگیز در سراسر جهان

بازهای ایرانی,بازی های سنتی خطرناک

 

قایق رانی در باران

مردم استان گویژو در چین در خلال باران های تند موسمی مسابقه ی سالانه ی قایق رانی دراگون بوت را برگزار می کنند.

۱۰- کوبیدن توپ به ستون سنگی
بازهای ایرانی,بازی های سنتی خطرناک

 کوبیدن توپ به ستون سنگی

در مناطق مرکزی انگلستان در روزهای خاصی از سال دو گروه از مردان در دو تیم مجزا باید توپ مخصوصی را بیش از ۳ مایل حرکت داده و در نهایت آن را به یک ستون سنگی بکوبند.

۱۱- بالا رفتن از درخت
بازهای ایرانی,بازی های سنتی خطرناک

بالا رفتن از درخت

بالا رفتن از درخت جزو بازی های سنتی مردم کوزوو به شمار می آید و در طول بازی های سنتی موسوم به «Rugova» که در هفته ی اول ماه آگوست برگزار می شود شرکت کنندگان در مسابقه باید بدون هیچ گونه تجهیزاتی از پایه های چوبی ۸ متری بالا بروند.

بیشتر بخوانید:  بازی محلی والیبال کتکی !

۱۲- کبدی
بازهای ایرانی,بازی های سنتی خطرناک

بازی سنتی به نام «کبدی»

در هند یک بازی سنتی به نام «کبدی» وجود دارد که در گروهی از افراد در دو تیم باید در منطقه ی خاصی از زمین اعضای تیم حریف را گرفته و با هم واژه ی «کبدی» یا یکصدا تکرار کنند.

۱۳- بزکِشی قزاقی
بازهای ایرانی,بازی های سنتی خطرناک

بازی سنتی بزکِشی قزاقی

 

در قزاقستان شکارچیانی که روی اسب خود قرار دارند سعی می کنند بر سر پوست یک بز با هم مبارزه کنند. در این بازی سنتی آسیای مرکزی هر یک از این افراد قصد دارد همزمان که پوست بز را از آنِ خود می کند حریفش را نیز از اسب به زمین بیاندازد.

بیشتر بخوانید:  بازی لری تیلا چق چق

۱۴- توپ بازی در گرجستان
در طول یک بازی سنتی موسوم به «Lelo» در گرجستان، شرکت کنندگان باید یک توپ ۱۶ کیلوگرمی را بالای سر نگه داشته و برای بردن آن از یک روستا به روستای دیگر با هم مبارزه کنند.

۱۵- توپ بازی در بریتانیا
بازهای ایرانی,بازی های سنتی خطرناک

توپ بازی در بریتانیا

 

 در اَشبورن بریتانیا نیز دو تیم باید برای رساندن توپ به ساحل رودخانه ی هنمور با هم رقابت کنند. هدف ها در فاصله ی سه مایلی محل شروع بازی قرار دارند و هر تیم برای برنده شدن باید سه امتیاز کسب نماید.

۱۶- غلتاندن پنیر

بازهای ایرانی,بازی های سنتی خطرناک بازی سنتی و مهیج «غلتاندن پنیر»

بیشتر بخوانید:  بازی محلی اِز سر نو گِزر خانُم

 

بازی سنتی و مهیج «غلتاندن پنیر» (Cheese-rolling) در بریتانیا و نیوزیلند یک مراسم سالانه ی بسیار پرطرفدار است که قبلاً تنها در گلوسستر در جنوب انگلستان انجام می شد اما امروزه در مناطق دیگری از جهان انجام شده و بسیار پرطرفدار است. در این بازی یک حلقه پنیر از یک تپه ی بسیار شیبدار به پایین غلتانده شده و شرکت کنندگان به دنبال آن می دوند. در نهایت هر کسی که اول از همه بتواند حلقه ی پنیر را بدست آورد برنده خواهد بود.

 

منبع: rasekhoon.net

مطلب پیشنهادی

بازی بشین و پاشو

● اهداف کلی: تقویت عضلات پا ● اهداف جزئی: تمرکز حواس و بهبود سرعت عمل …